Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Základní školy Horní Kostelec (www.zs-horni.unas.cz) se snaží o maximální funkčnost a přístupnost obsahu. Splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých Blind Friendly Web.

Všechny zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče. Vzhledem k použité technologii XHTML 1.0 Strict a zachování sémantické správnosti a kvalitní struktury textů je web dostupný i v alternativních prohlížečích (textové prohlížeče, hlasové čtečky a podobně). Grafický vzhled webu je vytvořen pomocí kaskádových stylů CSS.

Součástí webových stránek je i CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče.

Accesskeys

Na stránkách se můžete rovněž pohybovat pouze s pomocí klávesnice. Důležité odkazy tvz. accesskeys (jejich konkrétní klávesová zkratka závisí na používaném prohlížeči).

Accesskeys ve Windows:
Internet Explorer - Alt [číslo] Enter
Mozilla, Netscape, K-Meleon - Alt [číslo]
Opera - Shift + Esc [číslo]

Kontakt na technického správce

Pokud objevíte na naší prezentaci jakýkoliv problém, informujte, prosím, technického správce webu vrata.ansorge(etc)seznam.cz Pokusíme se nedostatky okamžitě napravit.

Vratislav Ansorge
Email: vratislav(etc)ansorge.cz
Web: http://ansorge.cz

Za správnost textového obsahu stránek autor neurčí.

ZŠ Horní Kostelec | Škola

přístupnost | administrace | created by Vratislav Ansorge 2004 - 2024